Bļitkas veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Un forši – lietosim tieši šo vārdu – darbojas abi aktieri. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals. Atis Rozentāls / Kultūras Diena

Izrāde ir godīga un cilvēcīga. Četrus Bļitkas večus – arī režisoru Dž. Dž. Džilindžeru un scenogrāfu Vari Siliņu, kurš radījis autentisku vidi pamestā kinoteātrī, – vieno paaudze ar tās meklējumiem un humora izjūta. Tas nav maz. Henrieta Verhoustinska / Kultūras Diena

Lomas sadalītas tā, ka pēc temperamenta pieguļ aktieriem kā speciāli šūts uzvalks, un var redzēt - katrs savā jūtas ļoti labi. Un tā arī spēlē. Garšīgi.
Līvija Dūmiņa / Neatkarīgā Rīta Avīze / Bļitka

"Bļitka" - tas ir dzīvs un sasildošs teātra prieks abās pusēs rampai.

Līga Ulberte / Kroders.lv

Goda teātra gadījumā „jaundzimušais” neatkarīgais teātris skatītāju (patīkami) pārsteidz ar klasisku, tīru, precīzu iestudējumu „Žurka”.
Kitija Balcare, kroders.lv

Projekta 4.,5. mēnesis - decembris, janvāris!*

Decembris paskrēja nemanot - strādājot nodarbībās, gatavojot projekta pirmā posma atskaites, kā arī gatavojoties Ziemassvētkiem, tāpēc šoreiz varēsiet lasīt, cik tālu esam tikuši divu mēnešu laikā. Viss, kas līdz šim bija nedaudz miglains, sāk iegūt reālas aprises. Bet galvenais - bērni ir priecīgi, mēs turpinām darboties!Esam nonākuši līdz lugas sižetam un jau zinām, kādi varoņi darbosies izrādē un kādās situācijās viņi nonāks. Galvenā Mazā Cilvēka problēma būs noskaidrot, kurš gan pasaulē ir visgudrākais? Tā nu galvenais varonis, apceļojot dažādas vietas un satiekoties ar dažādiem cilvēkiem, sapratīs, ka gudrība nav diez ko saistīta ne ar naudu, ne ar varu, ne arī ar citiem mītiskiem pieņēmumiem. Gudrība nozīmē brīvību un tā savukārt ir galvenais laimes priekšnosacījums. Zināms arī tas, kurš spēlēs mūsu Mazo Cilvēku, taču pagaidām to gribam paturēt noslēpumā. Vēl neteiksim arī to, kurš tad izrādīsies visgudrākais, bet bērni to jau zina un ir mēģinājuši viņu vizualizēt. Kurš tas būs un kāds viņš varētu izskatīties - par to kādā no mūsu nākamajiem blogiem!Uzsākot projektu jau informējām, ka bērni paši ne tikai piedalīsies izrādē, bet taisīs arī afišas, izgatavos dekorācijas un kostīmus - būs līdzautori it visam. To, ka tā tas tiešām notiks apstiprina māklsinieks un scenogrāfs, viens no nodarbību vadītājiem Varis Siliņš. " Pamazām sākam pašrocīgi gatavot izrādei nepieciešamās butaforijas. Cik vien varēsim, dekorācijas veidosim paši, iegādājoties vien to, ko tiešām nebūs iespējams pagatavot. Ir  tiešām patīkami redzēt, cik ļoti bērni ir atraisījušies radošajam procesam."Arī Evija Siliņa stāsta, ka novērojusi, cik ļoti bērni atraisījušies un ar kādu entuziasmu iesaistās notiekošajā. "Arī mums reizēm iet gan kā pa kalniem, gan kā pa lejām - jo bērniem ir ne tikai radošais potenciāls, bet katram arī savs rakstus, kas reizēm procesā palīdz, reizēm traucē.  Ir ļoti patīkami redzēt, ka luga iesgūst reālus apveidus un ar kādu aizrautību bērni tai gatavojas. Arī paši skolas darbinieki ir priecīgi par nodarbībām, jo vienmēr piedalās nodarbībās kopā ar mums un redz, kā mēs sadarbojamies ar bērniem un cik ļoti viņi atraisījušies"

Starp citu - 13. janvārī uz mūsu nodarbību bijām uzaicinājuši laikraksta "Kursas Laiks" žurnālisti Ievu Kupši, lai Jūs par mūsu radošo procesu, bērniem, pedagogiem un visu pārējo uzzinātu ne tikai no mums, bet arī no avīzes lapām. Tā nu tikām pie veselas lapas avīzē (20.01. numurā). Ciemos bija arī fotogrāfs, tāpēc tapa daudzas foršas bildes. Bilžu galeriju varat aplūkot arī ŠEIT. Bērnu un pedagogu laimīgās sejas izsaka visu. Mēs turpinām darboties!Paldies fotogrāfam Dainim Ģelzim par piedalīšanos nodarbībā un fotogrāfijām!

*Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija!Cik esat gatavs maksāt par teātra izrādes biļeti?

no 1-5 eiro
no 5-10 eiro
no 10-15 eiro