"Bļitka" - tas ir dzīvs un sasildošs teātra prieks abās pusēs rampai.

Līga Ulberte / Kroders.lv

Izrāde ir godīga un cilvēcīga. Četrus Bļitkas večus – arī režisoru Dž. Dž. Džilindžeru un scenogrāfu Vari Siliņu, kurš radījis autentisku vidi pamestā kinoteātrī, – vieno paaudze ar tās meklējumiem un humora izjūta. Tas nav maz. Henrieta Verhoustinska / Kultūras Diena

Bļitkas veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Un forši – lietosim tieši šo vārdu – darbojas abi aktieri. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals. Atis Rozentāls / Kultūras Diena

Goda teātra gadījumā „jaundzimušais” neatkarīgais teātris skatītāju (patīkami) pārsteidz ar klasisku, tīru, precīzu iestudējumu „Žurka”.
Kitija Balcare, kroders.lv

Lomas sadalītas tā, ka pēc temperamenta pieguļ aktieriem kā speciāli šūts uzvalks, un var redzēt - katrs savā jūtas ļoti labi. Un tā arī spēlē. Garšīgi.
Līvija Dūmiņa / Neatkarīgā Rīta Avīze / Bļitka

Projekta 7. mēnesis - marts*

Pavasaris pienācis straujiem soļiem, projekts iegājis jau noslēguma fāzē. Arvien tuvāk nāk pirmizrāde, kas notiks jau maija vidū, tāpēc pašlaik tiek darīt viss, lai tai pienācīgi sagatavotos.

Lugas pilnais teksts ir ieraudzījis dienas gaismu, tas ir izdalīts aktieriem, kuri cītīgi apgūst materiālu. Gribam pateikt arī lielu paldies lieliskajā internāta skolotājām, kas palīdz bērniem teksta apguvē. "Konkretizējoties lugai un regulāri mēģinot izrādes ainas, atklājas jaunas un jaunas šķautnes bērnu daudzpusīgajās personībās," priecājas Evija Siliņa. "Vērojams liels gandarījums un tāda pamatota pašlepnuma sajūta, kas ar katru tikšanās reizi kļūst spēcīgāka. Tādējādi tiek sasniegts viens no projekta galvenajiem mērķiem un stūrakmeņiem- bērnu pašrealizācija caur teātra mākslu."

Tad nu nedaudz vairāk par pašu lugu - Mazais Cilvēks dosies pasaulē, lai noskaidrotu, kurš ir visgudrākais. Savā ceļā viņš satiks daudzus varoņus, kas palīdzēs viņam to noskaidrot -  gan ubagu un zagli tirgus placī, gan stingo un nepiekāpīgo policistu, gan tirgus sievas ar savu izpratni par dzīves laimi un gudrību...

Šeit varat redzēt, kādus dažus no varoņiem iztēlojas bērni.

Un tomēr pašās beigās izrādīsies, ka atbildi par gudrību Mazajam cilvēkam dos kāds, no kura vismazāk to gaidīsim - kāda, kurš staigā, kur pašam tīk un vislabāk zina, kas visiem ir vajadzīgs! Tas būs VĒJŠ, kurš sniegs Mazajam cilvēkam vismeklētāko atbildi. Šomēness arī izmēģinājām, cik stipri vējš var uzpūst. Arī šo "varoni" redzēsiet izrādē!Taču ir tapusi ne tikai luga, bet jaunie mākslinieki ir arī jau visualizējuši savas idejas par izrādes plakātu. "Tās vēl gan datoriski jāapstrādā un tad jau arī pilsētā varēs manīt krāšņu izrādes reklāmu," saka mākslinieks Varis Siliņš. Vēl arī mēs nezinām, kāds būs gala rezultāts, bet idejas ir daudzas.

Darbs turpinās arī ar otru mērķa grupu - bērnu atbalsta personām - cenšamies saprast pašu būtiskāko - kā Mazo cilvēku dzīvi padarīt ne vieglāku, ne vienkāršāku, bet maksimāli pilnvērtīgāku.

Tagad varat redzēt, ka, neskatoties uz to, ka ir pavasaris un bērniem (un ne tikai) paliek arvien grūtāk koncentrēties :), mēs strādājam un strauji tuvojamies lielākajam notikumam Mazā cilvēka dzīvē - gatavai izrādei! Tiekamies pavisam drīz!

*Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija!

Cik esat gatavs maksāt par teātra izrādes biļeti?

no 1-5 eiro
no 5-10 eiro
no 10-15 eiro