"Bļitka" - tas ir dzīvs un sasildošs teātra prieks abās pusēs rampai.

Līga Ulberte / Kroders.lv

Lomas sadalītas tā, ka pēc temperamenta pieguļ aktieriem kā speciāli šūts uzvalks, un var redzēt - katrs savā jūtas ļoti labi. Un tā arī spēlē. Garšīgi.
Līvija Dūmiņa / Neatkarīgā Rīta Avīze / Bļitka

Goda teātra gadījumā „jaundzimušais” neatkarīgais teātris skatītāju (patīkami) pārsteidz ar klasisku, tīru, precīzu iestudējumu „Žurka”.
Kitija Balcare, kroders.lv

Izrāde ir godīga un cilvēcīga. Četrus Bļitkas večus – arī režisoru Dž. Dž. Džilindžeru un scenogrāfu Vari Siliņu, kurš radījis autentisku vidi pamestā kinoteātrī, – vieno paaudze ar tās meklējumiem un humora izjūta. Tas nav maz. Henrieta Verhoustinska / Kultūras Diena

Bļitkas veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Un forši – lietosim tieši šo vārdu – darbojas abi aktieri. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals. Atis Rozentāls / Kultūras Diena

Projekta 9. un 10. mēneši - maijs un jūnijs!

Jā. Tas ir noticis. Mēs to esam izdarījuši. Vēl nesen bija septembris, kad satraukti kārtojām dokumentus un gatavojāmies nodarbībām, kurām bija jāsākas oktobrī. Nezinājām, kā tas būs un vai mums izdosies, bet.. laiks ir pagājis un MUMS IR IZDEVIES! Esam izveidojuši brīnišķīgu izrādi par to, kurš pasaulē ir visgudrākais - "Mazais cilvēks"! Savu pirmizrādi tā piedzīvoja 20. maijā Liepājas Speciālās internātskolas telpās. Jo sākumā vēlējāmies to parādīt pārējiem bērniem un skolotājiem - lai iegūtu drosmi iziet plašāk pasaulē!

Kopumā izrādi nospēlējām vēl 6 reizes, pati svarīgākā laikam gan notika 30. maijā Jauniešu mājā, kur tika aicināts ikviens liepājnieks, kā arī preses pārstāvji. Izdomājām, ka tieši šo uzskatīsim par projekta noslēguma pasākumu, lai gan arī pēc izrādes vēl darbi turpinājās. Pasākums izdevās nudien emocionāls. Milzīgs paldies Jauniešu mājas atsaucīgajiem darbiniekiem, kuri mūs uzņēma savās viesmīlīgajās telpās un visiem nepārtraukti par mums atgādināja. Tikām pat uz viņu lielā pasākuma dēļa!Un tātad - bērni rādīja izrādi par Mazo cilvēku, kurš vēlas uzzināt, kurš  ir visgudrākais. Un tad, ka neviens viņam to nevar atbildēt, viņš nolemj doties pasaulē, lai to uzzinātu. Vai gudrākais ir tas, kuram ir nauda, viņš cenšas noskaidrot tirgū? Vai gudrākais ir tas, kam ir vara, viņš jautā policistam? Apceļojot pasauli un satiekot daudzus cilvēkus, viņš tiek arī pie atbildes, kuru viņam sniedz vējš: "Kamēr Tu pats kaut ko meklē un kamēr Tu pats vēlies kaut ko uzzināt, tikmēr Tu pats arī esi visgudrākais!". Pavisam vienkārša, lai gan iespējams piemirsta patiesība...

Pēc izrādes bijām nolēmuši pateikt lielu paldies visiem, kas piedalījās projektā. Bērni tika gan pie diplomiem, gan gardin gardas kūkas, ar kuru pacienājām ikvienu, kurš bija ieradies, lai noskatītos mūsu izrādīti. Un vēl mūs visus varēja atpazīt pēc Mazā cilvēka krekliņiem, kuros bija ietērpti ne tikai bērni, bet arī pieaugušie projekta dalībnieki. Izskatījāmies tiešām smuki :)

Kā mēs jutāmies? Saviļņoti. Bet kā saka - labāk vienreiz redzēt, nekā daudzreiz dzirdēt, tāpēc šeit nerakstīsim savas emocijas - labāk noskatieties TV sižetu, kas tika uzfilmēts šajā dienā. Tad arī Jums viss būs skaidrs. Sižetu varat noskatīties ŠEIT - aplausi Mazajam cilvēkam!

Un, ja vēlaties redzēt vēl vairāk fotogrāfiju no šī pasākuma, tās pieejamas FOTOGALERIJĀ!

Jā, protams, ka pirmizrāde maijā bija pats svarīgākais, bet ne vienīgais notikums. Jutāmies īpaši pagodināti, kad Sabiedrības Integrācijas fonds mūsu projektu izvēlējās kā labo piemēru, par kuru jāstāsta arī citiem. Tā nu pēc pirmizrādes un pirms izbraukuma izrādēm 22. maijā daļa no mums - Varis un Evija - devās uz Rīgu, lai stāstītu par Mazo cilvēku gan SIF pārstāvjiem, gan citiem projektu realizētājiem. Uzreiz varam pateikt,ka neiekļāvāmies 10 atvēlātajās minūtēs, jo teikt mums bija daudz ko. Un ļoti priecājāmies, ka mūsu Mazais cilvēks ir ne tikai pamanīts, bet arī novērtēts.

Ko mēs darīsim tālāk? To mums jautāja ne tikai žurnālisti un bērni, par to domājam arī mēs paši.. vislabāk atbildēja Varis: "Mēs neliekam punktu, bet gan daudzpunkti.. Atvilksim elpu un domāsim, kas notiks tālāk."

Bet pagaidām gribam pateikt lielu paldies visiem, kas mums noticēja. Visiem, kas sekoja līdzi mūsu gaitām un apmeklēja izrādīti. Visiem, kas mūs atbalstīja - rakstot vai stāstot par mums. Bez Jums tas nebūtu iespējams - nebūtu 20 bērnu uz skatuves, kuriem laimē mirdz acis. Un tieši laimes pilnās acis arī bija mūsu projekta VISLIELĀKAIS mērķis.

Tagad mums priekšā vēl papīru un atskaišu kalni, bet arī to mēs paveiksim! Šis gads mums - tāpat kā bērniem - ir devis lielu drosmi un ticību tam, ka viss ir iespējams!

*Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija!

Cik esat gatavs maksāt par teātra izrādes biļeti?

no 1-5 eiro
no 5-10 eiro
no 10-15 eiro