"Bļitka" - tas ir dzīvs un sasildošs teātra prieks abās pusēs rampai.

Līga Ulberte / Kroders.lv

Bļitkas veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Un forši – lietosim tieši šo vārdu – darbojas abi aktieri. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals. Atis Rozentāls / Kultūras Diena

Lomas sadalītas tā, ka pēc temperamenta pieguļ aktieriem kā speciāli šūts uzvalks, un var redzēt - katrs savā jūtas ļoti labi. Un tā arī spēlē. Garšīgi.
Līvija Dūmiņa / Neatkarīgā Rīta Avīze / Bļitka

Izrāde ir godīga un cilvēcīga. Četrus Bļitkas večus – arī režisoru Dž. Dž. Džilindžeru un scenogrāfu Vari Siliņu, kurš radījis autentisku vidi pamestā kinoteātrī, – vieno paaudze ar tās meklējumiem un humora izjūta. Tas nav maz. Henrieta Verhoustinska / Kultūras Diena

Goda teātra gadījumā „jaundzimušais” neatkarīgais teātris skatītāju (patīkami) pārsteidz ar klasisku, tīru, precīzu iestudējumu „Žurka”.
Kitija Balcare, kroders.lv

Projekta 1. mēnesis - septembris!

Projekts tika rakstīts ilgi, ilgi tikai gaidīti arī tā rezultāti, taču laiks, kad bija patiešām jāsāk darboties, pienāca nemanot. Mēs visi projektā iesaistītie reizēm jūtamies arī nedaudz apmulsuši, jo šis ir mūsu pirmais tik lielais projekts, taču esam arī apņēmības pilni. Septembris, kas ir projekta pirmais mēnesis, vairāk tiek veltīts sagatavošanas darbiem – tiek veidotas darba metodikas, plānots, kā informēsim sabiedrību, tiekamies ar Liepājas Speciālās internātpamatskolas cilvēkiem, lai saprastu, kuros laikos vislabāk organizēt nodarbības. Laiks skrien nemanot.

Tā kā nodarbībām ar bērniem jāsākas oktobrī, tad nolemjam projekta atklāšanas pasākumu – preses konferenci – rīkot septembra beigās. Bet līdz tam vēl jātiek līdz Rīgai un jāatgādā uz Liepāju un projekta norises vietu SIF izsniegto plakātu, kas atspoguļo EEZ finanšu instrumenta ieguldījumu. Paldies Liepājas teātra aktierim Egonam Dombrovskim – tieši ar viņa auto plakāts atceļo pie mums.

30.09. ir mūsu pirmā nozīmīgā projekta diena – preses konference – visi nedaudz satraukušies dodamies uz Liepājas Speciālo internātpamatskolu. Preses konferencē viss notiek raiti, jūtamies labi un mājīgi. Uz to ierodas arī skolas direktors Atis Brikmanis un, kamēr paši vēl gatavojamies, iepazīstina žurnālistus ar skolas gaitām un pastāsta par bērniem. Liepājas žurnālisti ir ļoti atsaucīgi – ieradušies ir daudzi – gan laikrakstu, gan portālu, kā arī TV pārstāvji. Tas mums dod spēku un pārliecību, ka mums viss izdosies. Stāstām viņiem par projektu, dzeram kafiju, ēdam cepumus, sniedzam intervijas. Pēc pasākuma ir patiešām liels gandarījums. Paldies skolas pārstāvei Ingrīdai par mūsu laipno uzņemšanu un visiem žurnālistiem, kas jau tajā pašā vai nākamajā dienā raksta par mūsu Mazo cilvēku.


Foto: preses konference 30.09.2013.

* Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija!

Cik esat gatavs maksāt par teātra izrādes biļeti?

no 1-5 eiro
no 5-10 eiro
no 10-15 eiro