Lomas sadalītas tā, ka pēc temperamenta pieguļ aktieriem kā speciāli šūts uzvalks, un var redzēt - katrs savā jūtas ļoti labi. Un tā arī spēlē. Garšīgi.
Līvija Dūmiņa / Neatkarīgā Rīta Avīze / Bļitka

Goda teātra gadījumā „jaundzimušais” neatkarīgais teātris skatītāju (patīkami) pārsteidz ar klasisku, tīru, precīzu iestudējumu „Žurka”.
Kitija Balcare, kroders.lv

"Bļitka" - tas ir dzīvs un sasildošs teātra prieks abās pusēs rampai.

Līga Ulberte / Kroders.lv

Bļitkas veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Un forši – lietosim tieši šo vārdu – darbojas abi aktieri. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals. Atis Rozentāls / Kultūras Diena

Izrāde ir godīga un cilvēcīga. Četrus Bļitkas večus – arī režisoru Dž. Dž. Džilindžeru un scenogrāfu Vari Siliņu, kurš radījis autentisku vidi pamestā kinoteātrī, – vieno paaudze ar tās meklējumiem un humora izjūta. Tas nav maz. Henrieta Verhoustinska / Kultūras Diena

Projekta 3. mēnesis - novembris!*

Pirmkārt jāsaka, ka šis mēnesis atnesa labu ziņu - projektu nolēma atbalstīt arī Liepājas pilsētas dome. Uzrakstījām atkārtotu projektu par mūsu Mazo cilvēku, pastāstījām jau par izdarīto un vēl darāmajiem darbiem. Tas tika atbalstīts ar 450 latu lielu finansējumu no NVO projekta konkursa līdzekļiem. Tas tiešām noņem no mūsu pleciem dažas finansiālās rūpēs un varam droši strādāt tālāk. Paldies Liepājas pilsētas domei, kuri arī pamanīja, cik svarīgs šis projekts ir mums.

Liepājas dome nav vienīgā , kas mūs ir pamanījusi - ar mums sazinājās arī jaunais režisors Viesturs Roziņš, kura vārds saistās ar Dailes teātri un Dirty Deat teatro un kurš pats uzsācis teātra projektu "Īpašo talantu nams", kur profesionāli mākslinieki strādā un veido izrādi ar speciālo skolu jauniešiem no Rubas, Stiklu, Tukuma, Jumpravas un Bērzupes speciālajām skolā, tāpēc viņu ieinteresējis arī tas, ko darām mēs. Tā kā esam domubiedri, esam nolēmuši sadarboties. Vēl tikai jāizdomā labākā sadarbības forma. Taču arvien vairāk aug pārliecība, ka esam uz pareizā ceļa un mūsu projekts kļūst svarīgāks arvien vairāk cilvēkiem.


Bet nu par bērniem - ja oktobrī tikai iepazināmies un nodarbībās vairāk bija radošas improvizācijas, tad tagad esam ķērušies jau pie paša izrādes šūpuļa un pamazām top lugas saturs. Lai saprastu, kas bērniem ir svarīgāks, lūdzām katru no viņiem mums pastāstīt par savu mazo cilvēku lielajā pasaulē. "Mums bija svarīgi noskaidrot, piemēram, labāko un sliktāko vietu uz zemes, lai saprastu, kur notiks iestudējuma darbība. Izkristalizēt, kurš ir pasaulē visgudrākais, visbriesmīgākais u.tml.,  lai stāsts, kuru mēs radām, būtu svarīgs viņiem pašiem. Pavērsieni bija diezgan negaidīti. Piemēram par vienu no labākajām vietām tika atzīta brīnumzeme, kurā no gaisa tek putra," par to, kā veicas ar stāsta radīšanu stāsta Kaspars. "Bērniem ir brīnišķīgas idejas, ko mēs - pieaugušie un "gudrie" - ne vienmēr savā ikdienas skrējienā varam pamanīt," viņu papildina Varis.


Darbu turpina arī Evija, kas stāsta, ka  jau šo dažu mēnešu laikā bērni ir kļuvuši atvērtāki gan pret citiem, gan pret sevi. Pats svarīgākais, ka viņi ir iemācījušies, ko nozīmē darbs komandā - jo tieši visiem kopā darbojoties, tapa gan projekta logo, gan tagad arī lugas pirmvariants. Bērni ir sajutuši, ka viņiem izdodas, ka luga iegūst jau konkrētas aprises, izrāde kļūst reālāka, tāpēc arvien biežāk iespējams novērot gandarījumu un prieku mazo aktieru acīs.

Kaspara un Vara darbs tieši saistīts ar bērniem, savukārt Evija strādā arī ar bērna atbalsta personālu: "Reiz mani pievīla personīgais dators, kurā bija sagatavota krāšņa, ar attēliem un grafikiem papildināta prezentācija par cilvēka psihes īpatnībām. Tā nu pavadījām laiku aktīvās diskusijās ne tik daudz par psihes darbības teorētiskajām atziņām, kā par praktiskiem ikdienas darba ar bērniem jautājumiem. Jutu patiesu interesi un vēmi darīt savu darbu iespējami labāk," viņa stāsta.

Šomēnes tikām uzaicināti arī uz bērnu radīto leļļu teātra izrādi par Zaķi - lielībnieku, kas tikai vēlreiz ļāva pārliecināties, cik talantīgi ir mūsu mazie cilvēki. Savukārt ielūgums pie viņiem paciemoties arī ārpus nodarbībām parāda, ka esam kļuvuši par savējiem. Mūsu darbs kļūst arvien interesantāks un esam gatavi darboties tālāk!

*Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija!



Cik esat gatavs maksāt par teātra izrādes biļeti?

no 1-5 eiro
no 5-10 eiro
no 10-15 eiro